Warning: A non-numeric value encountered in /home/klient.dhosting.pl/wako/wako-odlewnia.pl/public_html/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5760

Odlewanie piaskowe

Wśród usług świadczonych przez firmę WAKO ważną role odgrywa odlewanie piaskowe. To jedna z najbardziej popularnych i wszechstronnie stosowanych technologii produkcji części maszyn czy akcesoriów, pozwalająca na uzyskanie precyzyjnych efektów przy niewygórowanych kosztach.

Na czym polega proces?

Odlewanie piaskowe to zaawansowany technologicznie proces. Pierwszym jego etapem jest stworzenie form lub modeli z masy piaskowej wyposażonych w rdzeń odlewniczy. Następnie formy te zalewane są metalem w formie ciekłej o ściśle określonych właściwościach. Aby osiągnąć precyzyjnie określony kształt produktu finalnego po wyjęciu z formy elementy poddawane są dalszej obróbce.

Zalety metody

Jako odlewnia metali z doświadczeniem jesteśmy w stanie przedstawić Państwu konkretne korzyści wynikające z wyboru tej metody. Zaliczyć można do nich przede wszystkim:

  • niskie koszty wytwarzania produkowanych elementów,
  • uniwersalność – umożliwia tworzenie produktów o zróżnicowanym kształcie, wymiarze i wadze,
  • szybkość produkcji,
  • seryjność – możliwość stworzenia dużej ilości identycznych elementów, co jest istotne w przemyśle.

Zastosowanie

Nasz zakład podejmie się wykonania tą metodą różnych, nawet skomplikowanych zleceń. Swoją ofertę kierujemy przede wszystkim do firm działających w przemyśle maszynowym, producentów sprzętu czy artykułów metalowych.

Galeria