Warning: A non-numeric value encountered in /home/klient.dhosting.pl/wako/wako-odlewnia.pl/public_html/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5760

Frezowanie

Precyzyjne koła zębate, niezwykle małe rowki czy gwinty w rozmaitych elementach – wykonanie ich nie byłoby możliwe, gdyby nie profesjonalne frezowanie. Bez dokładnie wykonanych kół zębatych czy śrub, trudno wyobrazić sobie dzisiejszy przemysł i branże budowlane, maszynowe czy motoryzacyjne. Również nie cieszylibyśmy się z wielu dziś powszechnych urządzeń. Niezwykle istotne jest, by frezowanie detali było wykonane właściwie – wady i duża tolerancja to niemal pewna usterka.

Proces frezowania

Frezowanie to inaczej proces skrawania w ruchu obrotowym, podczas którego materiał wykonuje ruch posuwowy, dzięki czemu ostrza maszyny łatwo obrabiają element (np. drewniany, aluminiowy lub metalowy). Wyróżniamy kilka technik tego rodzaju obróbki, m.in. czołową lub obwodową. Jest również dużo różnych kształtów samych frezarek – rozmaite rozwiązania z zakresu ich budowy pozwalają na rozmaite podejście do obrabiania. Urządzenia mogą mieć różne ostrza (np. łukowe czy jednościnowe), a ich główny element pracujący może mieć kształt m.in. walcowy, ślimakowy, trzpieniowy, piłowy lub tarczowy.

Do skrawania powierzchni płaskich zwykle wykorzystuje się maszyny z zamontowanym elementem walcowym. Trzpieniowe urządzenia z kolei świetnie sprawdzą się do wyrabiania różnych rowków w materiale. Końcówki piłowe pomogą w nacinaniu materiału, a tarczowe sprawdzą się zarówno w przecinaniu, jak i tworzeniu odpowiednich kanałów. „Ślimaki” z kolei są niezastąpione w wykonywaniu kół zębatych.

Jak widać, występuje duża różnorodność wśród maszyn. Nasza firma usługę wykonuje dzięki rozmaitym, nowoczesnym i zaawansowanym urządzeniom, które radzą sobie z różnymi rodzajami metali, takich jak np. stal (m.in. nierdzewna), miedź oraz aluminium.

Nasza oferta

Oferujemy m.in. frezowanie metali i aluminium. Materiały te ze względu na swoją twardość, są szczególnie trudne w obróbce. Elementy obrabiamy z jak największą dbałością o szczegóły – niezależnie od ilości zamówionych części. Do możliwości urządzeń należy zaliczyć także różnego rodzaju elementy krzywoliniowe oraz płaszczyzny. W zależności od zamówienia, dobieramy odpowiednie maszyny i akcesoria do prac.

Dlaczego my?

Wybierając nas wybierasz oszczędność – możemy wykonać na zamówienie odlewy metalowe oraz aluminiowe, a następnie poddać je obróbce, zgodnej z projektem do nas podesłanym. Dzięki temu, nawet duże zamówienia realizujemy szybko. Usługi frezowania wykonaliśmy dla dziesiątek różnych przedsiębiorstw – zgłoś się do nas i dołącz do naszych zadowolonych Klientów.