Warning: A non-numeric value encountered in /home/klient.dhosting.pl/wako/wako-odlewnia.pl/public_html/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5760

Odlewanie kokilowe

Przedstawiamy jedną z najbardziej efektywnych metod produkcji i obróbki metali – przy pomocy form zwanych kokilami. To rozwiązanie doskonałe dla wszystkich, którym zależy na:

  • dokładności i precyzji, jeśli chodzi o wymiary produkowanych przedmiotów,
  • zwiększeniu uzysku metalu,
  • szybkiej obróbce cieplnej gwarantującej jednocześnie zwiększenie wydajności pracy zakładu czy fabryki.

Dlaczego warto wybrać odlewanie kokilowe?

Jest to metoda wykorzystująca formy trwałe, które napełniane są metalem wielokrotnie. Jej wybór zalecamy wszystkim, którym zależy na osiągnięciu większej precyzji i dokładności wymiarowej w stosunku do obróbki przy pomocy for piaskowych.

Nasza odlewnia metali chętnie korzysta z tego sposobu, ponieważ pozwala on na oszczędność zarówno czasu związanego z produkcją, jak i energii. Dodatkowym atutem jest możliwość wytwarzania elementów pozbawionych chropowatości powierzchni – w większym, stopniu niż ma to miejsce przy metodzie piaskowej.

Dla kogo?

Ze względu na możliwość osiągnięcia tak precyzyjnych rezultatów odlewanie kokilowe polecane przedsiębiorstwom zajmującym się produkcją seryjną nawet niewielkich przedmiotów czy elementów maszyn oraz armatury o właściwościach geoszczelnych i cieczoszczelnych. Przy pomocy tej metody jesteśmy w stanie stworzyć przedmioty spełniające wymagania Klienta dotyczące nie tylko rozmiaru i kształtu, ale także wagi czy gładkości powierzchni.

Galeria